Opublikowane przez:Władyslaw Meller (portal_sportizegarki) - Portal Sport i Zegarki

Data: 09/29/2019 19:45:28
Kategoria: Zegarki | Tablica: Zegarki | Źródło: odczasudoczasu.pl
Zegarek Szturmańskie Generał Mirosław Hermaszewski. Spotkanie z naszym kosmonautą
To nie przypadek, że na naszym rynku pojawi się specjalny zegarek dla jedynego polskiego kosmonauty. To staranie naszego polskiego dystrybutora – firmy Poljot Euro.
To nie przypadek, że ot marka Szturmańskie wykonała specjalny zegarek. Zegarki Szturmańskie zawsze  wyjątkowym zegarkiem, którym byli obdarzani radzieccy lotnicy w dniu swojej promocji. Te zegarki towarzyszyły im w kokpitach samolotów, a potem także w kabinach kosmonautów.
Zegarki Szturmańskie były elementem wyposażenia kosmonautów, w tym także majora Mirosława Hermaszewskiego w trakcie jego lotu w kosmos.
To nie przypadek, że to marka Szturmańskie związane była z lotnictwem. W języku rosyjskim „Szturman” – to nawigator, co oznacza, że  „Szturmańskie” – to nawigacyjne zegarki.
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.