Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 09/10/2020 21:30:00
Kategoria: Wystawy, Wernisaże, Wydarzenia | Tablica: Wydarzenia
Action Collection - biżuteria z Legnicy
Action Collection to wystawa Międzynarodowej Kolekcji Współczesnej Sztuki Złotniczej ze zbiorów Galerii Sztuki. To pierwsza tak obszerna prezentacja biżuterii artystycznej z kolekcji Galerii Sztuki w Legnicy.

Jest to jeden z większych tego typu zbiorów w Europie. W jego skład wchodzą prace nagradzane i wyróżniane podczas Międzynarodowych Konkursów Sztuki Złotniczej – głównego wydarzenia Legnickiego Festiwalu SREBRO – oraz prace prezentowane na wystawach towarzyszących.  

Prace nad utworzeniem stałej kolekcji biżuterii rozpoczęły się w 2004 r. Obecnie liczy ona około pół tysiąca prac wybitnych artystów, złotników i designerów z Polski i ze świata.

Na zwiedzających czeka prawdziwe bogactwo dzieł, które zachwycają i zaskakują różnorodnością kontekstów, technik, materiałów i sposobów myślenia o biżuterii, która na przestrzeni lat uzyskała status pełnoprawnego dzieła sztuki współczesnej.   Kuratorem wystawy jest prof. Sławomir Fijałkowski.  

Wystawa prezentowana jest także na Instagramie.

Wystawa odbywa się w terminie 27.08. – 25.10.2020 r.  

Miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1  

wstęp wolny  

Godziny otwarcia Galerii:
czwartek – sobota 14:00-18:00,
niedziela: 12:00-18:00
jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.