Opublikowane przez:Blanka Kłoda (Blanka_Kloda) - KINGY.PL

Data: 11/03/2020 14:05:59
Kategoria: Biżuteria | Tablica: Wiedza | Źródło: prestigeonline.com
Spojrzenie na ewolucję Louis Vuitton Tambour w ciągu ostatnich 18 lat
Dzięki swojemu dziedzictwu w dziedzinie luksusowych wyrobów skórzanych i akcesoriów już głęboko zakorzenionych i ukochanych na całym świecie, Louis Vuitton zadebiutował w świecie  zegarmistrzostwa w 2002 roku z projektem zegarka Tambour, który stał się najbardziej emblematycznym dziełem w świecie zegarmistrzostwa.  

Po francusku „bęben”, Tambour charakteryzował się nowym i unikalnym projektem obudowy. Wyrzeźbiony z metalowego bloku był okrągły, obszerny i wytrzymały. Miał być wyrazem doskonałego zegarmistrzostwa. Na obszernej kopercie wygrawerowano 12 liter tworzących nazwę marki, oznaczających każdą godzinę.

Ta pierwsza kolekcja w 2002 roku została zainspirowana płótnem Monogram, które jest synonimem domu. Lśniące brązowe tarcze zostały ożywione musztardowo-żółtymi wskazówkami - ukłonem w stronę charakterystycznej woskowanej nici używanej na galanteriach skórzanych domu. Delikatnie zakrzywione boki koperty zastąpiły tradycyjną lunetę, a płynne linie zostały podkreślone charakterystycznymi nakładkami.  

Louis Vuitton dokonał znaczących przełomów w technologii zegarków, szczególnie dzięki zegarowi Tambour Spin Time w 2009 roku. Opatentowana przez firmę domowa i pierwsza w branży, zmodernizowana wersja zegarka godzinowego z przeskokiem pokazywała godzinę za pomocą obracających się sześcianów, które obracały się niezależnie i natychmiast w miejscu, zamiast środkowej ręki. Trwała edycja w kolekcji Tambour, Spin Time została przez lata poddana niezliczonym przemianom.  

Związki Louis Vuitton ze światem żeglarskim doprowadziły również do powstania ciekawych kreacji Tambour, takich jak zegarek nurkowy, który pozwala użytkownikowi na mierzenie czasu jego nurkowań oraz LV Cup, który zawiera funkcję odliczania odpowiadającą procedurze startu regat. Dla pań zegarek został przekształcony w wykwintny dodatek o wdzięcznej nazwie Tambour Bijou. Prezentując wyszczerbioną kobiecą średnicę 18 mm, przybrał również postać inspirowanej biżuterią edycji Tambour Bijou Secret, która ma tarczę ukrytą za ozdobną osłoną w postaci okrągłego monogramu kwiatka.  

Tambour Slim został zaprezentowany w 2013 roku. Miał zredukowany i odwrócony kształt bębna, z ramką, która była nieco większa niż dekiel, zamiast odwrotnie. Jej cenne tarcze giloszowe z masy perłowej zostały skrupulatnie wykonane i ozdobione diamentowymi indeksami. Oferowane były również warianty z tourbillonem - drugim opracowanym w historii Louis Vuitton - stworzonym w La Fabrique du Temps, specjalistą od komplikacji zakupionym przez dom w 2012 roku.  

Uderzające estetyczne odejście od klasycznego modelu, Tambour eVolution przybrał odważny męski styl w 45-milimetrowej kopercie o zaawansowanej technologicznie sylwetce. Łącząc nowoczesną wrażliwość z elegancją i oferowany tylko z metalowym paskiem, jego mniej zaokrąglone, ostre linie zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach miejskiego globtrotera.  

Tambour Moon był świadkiem odważnego skoku w projektowaniu maison w 2017 roku. Podczas gdy koperta pozostała charakterystycznie okrągła, jej kształt zmienił się całkowicie wraz z odwróceniem krzywizny opaski. Wciąż trzymany na charakterystycznych występach, zegarek miał nowy profil w kształcie półksiężyca i wklęsłą krawędź, która sprytnie bawiła się światłem. Tambour Moon ma kilka odmian, w tym edycję smartwatcha o nazwie Horizon i wielką komplikację, Mystérieuse Flying Tourbillon, który zawiera mechanikę, która wydawała się zawieszona w powietrzu. Osiągnięta za pomocą zręcznie nałożonych szafirowych dysków, optyczna iluzja pływającego mechanizmu była kolejną pierwszą w historii zegarmistrzostwa.  

Uruchomiony w tym roku Tambour Curve Flying Tourbillon Poinçon de Genève jest świadectwem tego, jak Louis Vuitton stara się być poważnym rywalem w świecie horologii. Jego koperta jest wykonana z tytanu i CarboStratum, zaawansowanego technologicznie materiału składającego się z ponad 100 warstw sprasowanych arkuszy węglowych, opracowanego specjalnie dla Louis Vuitton. Napędzany mechanicznym kalibrem LV 108 - opracowanym i zmontowanym przez La Fabrique du Temps Louis Vuitton w Genewie - nosi prestiżowy Poinçon de Genève, certyfikat honorujący najwyższy poziom jakości i kunsztu w produkcji zegarków.

Źródło: www.prestigeonline.com

jubicom.eu
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookie.